شغل هایی را که با تحصیل در رشته معماری می توانید بدست آورید

ساخت وبلاگ
چکیده : شغل هایی را که با تحصیل در رشته معماری می توانید بدست آورید با فارغ التحصیلی در رشته معماری شما م... با عنوان : شغل هایی را که با تحصیل در رشته معماری می توانید بدست آورید بخوانید :

شغل هایی را که با تحصیل در رشته معماری می توانید بدست آورید

با فارغ التحصیلی در رشته معماری شما می توانید مسیری طولانی و دشوار و در عین حال جذاب را طی کنید. بسیاری از فارق التحصیلان معماری چگونه و چطور شروع کنند و اینکه می خواهند معمار شوند یا خیر،و اینکه چه شغلی را انتخاب کنند. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد موقعیت شغلی مربوط به رشته معماری را که یک معمار با توجه به توانایی های خود می تواند به ان دست یابد را شرح خواهیم داد.
موقعیت های شغلی رشته معماری :
۱٫معمار برنامه ریزی و پلان های شهری:
شرایط شهر نشینی و افزایش روز به روز جمعیت سبب شده در این برهه ی از تاریخ، طراحی فضای شهری و برنامه ریزی سیاست های کلان شهری برای هر فضایی ضروری است به شکلی که معمار بتواند طراحی خود را در برابر تغییرات اقتصادی و جمعیتی ایمن نماید. و شما می توانید شغل برنامه ریزی شهیر را انتخاب کنید

۲٫ شغل معمار تحقیقات:
تحقیقات گسترده در زمینه معماری با ورود موج جدید ابزار مربوط به معماری دیجیتال و پیشرفت ابزار دیجیتال نوین، به شکل چشم گیری تاثیر گذار است. شغل تحقیقات در مورد معماری دیجیتال صرفا به طراحی ساختمان تمام و کمال منجر نمی شود بلکه می تواند پیشنهادهایی جدید و تکنولوژی های به روز را در اختیار معمار قرار دهد.
۳٫شغل معمار منظر:
طراحی فضای خارجی شامل: فضاهای عمومی ، زیر ساخت های شهری، مناظر شهری، جنگل های مصنوعی و … بر عهده معمار منظر است.

۴٫ شغل معمار نورپرداز:
نور تاثیری عمیق بر روی سلامت جسم و روح ما دارد. از این روست که نور می تواند در کنترل کیفیت و تجربیات بصری و حسی ما تاثیر بسیاری داشته باشد. پایداری فضا را نمی توان فقط در نور و متریال های طبیعی آن خلاصه کرد بلکه فضاهای دیگر و حتی محل کار ما نیز می تواند از ویژگی معماری پایدار و نورپردازی با این هدف پیروی نماید.
۵٫ شغل معمار سیاسی:
معمار می تواند نظم را در یک جامعه به آرامش تبدیل کند هستند افرادی که شغل معماری را با ماهیتی سیاسی توجیه می کنند. برای مثال خلق یک سازه فلزی در یک شهر می تواند گمانه زنی هایی را به همراه داشته باشد. تاثیرات اقتصادی سازه چیست، سازه بعدها چه تاثیری در فضای شهری دارد و هزاران تحلیل دیگر ….
۶٫ معمار مرمت کار:
شغل معمار مرمت کار حفاظت و ترمیم ساختمان های قدیم به شکل انکار ناپذیری چالش برانگیر است چرا که نمی توان همه چیز را همانطور که بوده بازسازی کرد و همه را راضی نگه داشت.
۷٫ معمار بی نهایت:
با توجه به تغییرات آب و هوایی این روزها ، پیش بینی شرایط آب و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است محیط ها ، اقلیم های خاص بیابان زایی و .. و داشتن دانش کافی نسبت به این شرایط، وظیفه یک معمار برای حفظ سیاره ی زمین برای آیندگان است.

 


موقعیت های شغلی در زمینه های هنر و معماری عبارتند از:
۱٫طراح گرافیک :
طراحی گرافیکی راهی برای شناخت جهان و درک کردن آن است شناخت این رشته و ورود به آن شاخه های منشعب از این رشته که از نظر تنوع بی نظیر است را پیش روی مخاطب قرار می دهد.
۲٫ آرتیست:
یک هنرمند به راحتی می تواند رابطه مناسب میان هنر و فضا برقرار کند و طراحی مجسمه و تابلو های هنری بدون الزام در وجود کاربری فضا به شکل تاثیر گذار طراحی شود.
۳٫طراح پارچه:
شغل طراحی منسوجان نیازمند حساسیت به رنگ و رنگ شناسی تخصصی و همچنین بافت و الگو و فرم است. تصویر ۴
۴٫شغل طراح تولید:
طراحی صندلی های سالن سینما و تئاتر از اصول ثابتی پیروی میکند و لذا نمی توان خلاقیت چندانی به خرج داد از این روست که استفاده از داستانی خلاقانه و پیگیر آن در تولیدات قالب بندی شده می تواند حس فضایی را به شکلی تاثیر گذار شکل دهد.


۵٫طراح صنعتی:
طراحی صنعتی در کل به ارایه اشیاء در مقیاس کوچکتر از تولید انبوه می پردازد.
۶٫ طراحی بازی های ویدوئی:
یکی از گزینه های جالب و جذاب طراحی در فضاهای مجازی است و شما به عنوان یک معمار می توانید طراحی بازی های ویدئویی در این زمینه باشید.
۷٫ شغل عکاسی:
معمار عکاس به دنبال نمایش زیبایی در لنز دوربین و ثبتکردن لحظه های خاص در فضاهای عبوری و یا شهری از ویژگی های متفاوت یک عکاس فضاهای معماری است.
۸٫طراح مبلمان:
طراحی مبلمان شاخه ای از معماری است و کاربرد آن در طراحی جزیی همچون آثار طراحی شده توسط معمارانی چون زاها حدید، کریم رشید و رنزوپیانو مشاهده کرد.
کلمات کلیدی: معماری” شغل های معماری”رشته معماری”طراحی”

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

 

دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی , طراحی داخلی لابی , طراحی روف گاردن , طراحی داخلی رستوران مدرن , ویترین مغازه , دکوراسیون داخلی تجاری , طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی مغازه , طراحی داخلی صرافی , طراحی داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی ویلا دوبلکس , طراحی اداری , طراحی داخلی هتل

...
نویسنده : مهران بازدید : 12 تاريخ : چهارشنبه 27 دی 1396 ساعت: 13:15